
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.87 mm |
| Type | Voltage Detectors |
| Threshold Voltage | 1.2 V |
| Quiescent Current | 6 µA |
| Reset | Active Low |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Accuracy | 0.25 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
Stock: 1688
Distributors
pcbx
Unit Price$1.82100
Ext.Price$1.82100
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.82100 | $1.82100 |
| 10 | $1.67053 | $16.70530 |
| 25 | $1.54571 | $38.64275 |
| 50 | $1.51714 | $75.85700 |
| 100 | $1.48910 | $148.91000 |
| 300 | $1.46158 | $438.47400 |
| 500 | $1.43457 | $717.28500 |
| 1000 | $1.40807 | $1408.07000 |
| 3000 | $0.86946 | $2608.38000 |
| 5000 | $0.85151 | $4257.55000 |
